I Festiwal Muzyki i Sztuk Pięknych

I Festiwal Muzyki i Sztuk Pięknych

Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole przeprowadziło I edycję Małego Festiwalu Muzyki i Sztuk Pięknych. W bieżącym roku hasłem przewodnim była twórczość Krzysztofa Krawczyka. Jury dokonało oceny prac w części muzycznej i w części plastycznej. Uroczysta Gala wręczenia nagród i wyróżnień laureatom Festiwalu odbędzie się dnia 31 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 27 o godzinie 14.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Uczestników, Opiekunów i Przyjaciół Stowarzyszenia.

 

Dziękujemy za udział w Małym Festiwalu Muzyki i Sztuk Pięknych organizowanym przez ŁSPS przy współpracy z SP 64, SP 175, VI LO i Zespołem Szkół Przemysłu Mody.

Tegoroczna edycja przeprowadzona została pod hasłem K jak Krawczyk „Parostatkiem w piękny rejs”- czyli twórczość artysty.  

Obecnie trwają obrady jury. Zachęcamy do obejrzenia prac plastycznych, które spełniły kryteria formalne, w naszej Galerii.

O wynikach i uroczystym podsumowaniu konkursu będziemy informować na bieżąco.

 

 

Zarząd Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole składa życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Zarząd Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole składa życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele

Zarząd Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole składa serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy:

pogody ducha, wiosennego nastroju i  uśmiechu, a  czas spędzony w gronie najbliższych niech będzie okazją do chwili wytchnienia i refleksji.

Festiwal Muzyki i Sztuk Pięknych

Festiwal Muzyki i Sztuk Pięknych

MAŁY FESTIWAL MUZYKI I SZTUK PIĘKNYCH.

MIĘDZYPOKOLENIOWE WĘDRÓWKI Z ARTYSTAMI OD A DO Z

WOJEWÓDZKI KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

kk

Organizatorem konkursu jest Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole przy współpracy ze Szkołą Podstawowa nr 64, Szkołą Podstawową nr 175, Zespołem Szkół Przemysłu Mody oraz VI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Konkurs pt. „Mały Festiwal Muzyki   i Sztuk Pięknych, Międzypokoleniowe wędrówki z artystami od A do Z” (zwany dalej Konkursem) adresowany jest do uczniów klasa 4-8 szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Projekt ma za zadanie upowszechniać wiedzę o twórczości i osiągnięciach artystycznych muzyków, których działalność jest ponadczasowa i trwale zapisała się w kulturze muzycznej kraju.

Tegoroczna edycja przeprowadzona zostanie pod hasłem K jak Krawczyk „Parostatkiem w piękny rejs”- czyli twórczość artysty.

 

 

Ogólnopolskie konkursy „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka” rozstrzygnięte

Ogólnopolskie konkursy „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka” rozstrzygnięte

Uroczysta Gala wręczenia nagród Laureatom Ogólnopolskich Konkursów „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka” organizowanych przez Krajowe i Łódzkie Stowarzyszenia Pomocy szkole

Uroczysta Gala, wręczenia nagród i wyróżnień laureatom XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Kwiaty dla Babci i Dziadka" oraz IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. "Wiersz o Babci i Dziadku" odbyła się w dniu 2 lutego 2023r.
w XI LO przy ul. Kopcińskiego 54 w Łodzi.

Zorganizowały ją Krajowe i Łódzkie Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

W tym roku, rolę Honorowej Babci pełniła pani Teresa Cieślak - ekonomistka, od 30 lat przedsiębiorca, działająca na rynku inwestycyjno-budowlanym, filantropka, społecznik. Prezydent Lions Club Łódź-Ladies, które jest członkiem największej organizacji humanitarnej na świecie Lions Club International.

Rolę Honorowego Dziadka pełnił pan Lech Leszczyński -   nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Łódzkim, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Prezes Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi, społecznik i organizator sportowego życia młodzieży szkolnej i akademickiej.

Uroczystość zaszczycili obecnością pan Marcin Gołaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej
w Łodzi; Jolanta Chełmińska była wojewoda łódzka, obecnie Prezes Oddziału Łódzkiego PCK; pani Izabela Stefańska, inspektor Wydziału Edukacji.

Nagrodzone wiersze recytowała Pani Zofia Uzelac, aktorka Teatru Jaracza, była dziekan Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Wystawę prac plastycznych, wykonanych rozmaitymi technikami plastycznymi, przez nagrodzonych uczestników konkursu zorganizowała Pani Anna Ozga - Przewodnicząca Komisji Konkursowej. Uroczystość uświetniły uczennice – wokalistki ze Szkoły Muzycznej Towarzystwa Oświatowego Edukacja” w Łodzi.

Galę prowadziła Pani Monika Kamieńska - filolog, pedagog, manager kultury, nauczyciel akademicki, ​prodziekan na kierunku kulturoznawstwo w Polskim Wirtualnym Uniwersytecie, trenerka personalna, działaczka społeczna, wokalistka, dziennikarka.

Wręczono wiele atrakcyjnych i cennych nagród i wyróżnień, laureatom i ich nauczycielom,

Dziękujemy wszystkim, za udział w tym Wydarzeniu, a szczególnie tym, którzy przyczynili się do jego realizacji.

 DSC2542 a

 DSC2542 a

 DSC2542 a

 DSC2542 a

 DSC2542 a

 DSC2542 a

Konkurs Plastyczny „Kwiaty dla Babci i Dziadka”

Konkurs Plastyczny „Kwiaty dla Babci i Dziadka”

Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole ogłosiły  kolejną,   XXIX  edycję Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka” oraz IX edycję Konkursu Literackiego „Wiersz o  Babci i Dziadku”.

Organizacja powyższych konkursów oraz Gali laureatów od lat jest jednym
ze statutowych zadań obydwu stowarzyszeń, stała się już elementem pewnej tradycji, którą kultywujemy z głębokim przekonaniem, że rola „dziadków” w procesie wychowania dzieci
i młodzieży jest absolutnie niekwestionowana.

Uroczysta Gala, wręczenia nagród i wyróżnień laureatom XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Kwiaty dla Babci i Dziadka" oraz IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. "Wiersz o Babci i Dziadku" odbędzie się w dniu 2 lutego 2023r.
w  XI LO przy ul. Kopcińskiego 54 w Łodzi, na którą  serdecznie zapraszamy  nagrodzonych,
opiekunów i Przyjaciół Stowarzyszenia.

zaproszenie Dzien Babci i Dziadka 3

Świąteczne Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne

Świąteczne Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne

Zarząd Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole składa serdeczne życzenia świąteczne Wszystkim naszym Przyjaciołom i Partnerom. Niech ten świąteczny czas będzie wypełniony spokojem, radością, życzliwością i rodzinnym ciepłem, niech przyniesie wytchnienie od codziennych zmagań oraz pozwoli na odpoczynek w gronie rodziny i przyjaciół.

W Nowym Roku życzymy wiele szczęśliwych dni,   realizacji zamierzeń i planów oraz nowych pomysłów, wielu sukcesów i  zadowolenia z podjętych wyzwań.

I Festiwal Muzyki i Sztuk Pięknych

Festiwal Muzyki i Sztuk Pięknych

Image


Wspierają nas

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image