XXVI GALA wręczenia stypendiów i nagród

XXVI GALA wręczenia stypendiów i nagród

Szanowni Państwo, w dniu 16 listopada 2021 r. w XXVI Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczysta  XXVI GALA wręczania stypendiów dla uzdolnionych uczniów oraz nagród dla nauczycieli.

Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole, istniejące od 1990 roku, aktywnie wspiera działalność placówek oświatowych z Łodzi i  województwa łódzkiego.  Najważniejszym statutowym działaniem Stowarzyszenia jest przyznawanie stypendiów dla wybitnie uzdolnionych uczniów oraz nagród dla wyjątkowych nauczycieli szkół łódzkich i województwa łódzkiego. W latach 1990 – 2021, dzięki środkom własnym oraz wsparciu firm
i  instytucji Stowarzyszenie przyznało stypendia 481 uczniom w wysokości 621 500 zł oraz nagrody dla 235 nauczycieli w wysokości 366 450 zł. Wart podkreślenia jest fakt, że  w omawianym  okresie 292 855 zł zostało przekazane na stypendia  przez  donatorów.

W 2021 roku przyznano 25 stypendiów dla wybitnie uzdolnionych uczniów oraz nagrodzono 11 nauczycieli nowatorów, w tym środki na 15 stypendiów przekazali donatorzy.

 DSC 1066

Na uroczystość przybyli oczywiście stypendyści wraz z Rodzicami, nagrodzeni  nauczyciele,  dyrektorzy szkół, członkowie Kapituły ds. przyznawania stypendiów ŁSPS, Zarząd Stowarzyszenia oraz jego członkowie.

Zaszczycili nas swą obecnością:

  • Marcin Gołaszewski Przewodniczący RM w Łodzi,
  • Małgorzata Moskwa-Wodnicka  Wiceprezydent Miasta,
  • Joanna Skrzydlewska Wiceprezydent Miasta  (jednocześnie fundator stypendium),
  • Sylwester Pawłowski Przewodniczący Komisji Edukacji RM w Łodzi,
  • Małgorzata Bartosiak, Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji RM  w Łodzi,
  •  Elżbieta Modrzejewska Dyrektor Wydziału Edukacji

W uroczystości wzięli udział także fundatorzy stypendiów

Stypendia ufundowali:

  • Krzysztof Apostolidis, Olimpus Investment sp z o.o.
  • Piotr Hammer, HAMMERmed Medical Polska
  • Andrzej Pabich, Prezes Firmy Dylen sp z o.o.,  dyrektor ZOO Safari sp z o.o.,
  • Zbigniew Wodo, Adwokacka Spółka Partnerska Wodo i Partnerzy,
  • Okręgowa Rada Adwokacka
  • Marek  Ćwiek  Prezes Zarządu Okręgu Łódzkiego ZNP
  • Zofia Grzebisz-Nowicka Krajowe Stowarzyszenie Pomocy szkole
  • Grażyna Miller, Łódzka Szkoła Mody, Kosmetologii i Fryzjerstwa  ANAGRA
  • Krzysztof Borkowski – Business Centre Club
  • Urszula Gocał, Prezes Firmy „Olimpia”
  • Firma TEXTON SA

Wszystkim tegorocznym  laureatom stypendiów i nagród składamy najserdeczniejsze gratulacje! Dziękujemy Gościom za obecność.

 DSC 0458

DSC 0483

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM FUNDATOROM !

Zapraszamy za rok…..

 

Lista nagrodzonych

STYPENDIA Uczniowskie
ALEKSANDRA BALICKA Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi
KAROLINA BEDA Zespół Szkół Gastronomicznych
KAMILA BIERNACKA Szkoła Podstawowa nr 114 w Łodzi
EMILIA BRZOZOWSKA Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich
LAURA GAŁĄZKA Szkoła Podstawowa w Kalinie 
MAKSYMILIAN GAWIN Szkoła Podstawowa nr 81 w Łodzi 
HANNA GRĄBKOWSKA Szkoła Podstawowa nr 137 w Łodzi (absolwentka)
MATEUSZ GRZYBOWSKI II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz
KACPER KACZOROWSKI Szkoła Podstawowa nr 24 w Łodzi (absolwent)
PATRYCJA KAMIŃSKA Szkoła Podstawowa w Starych Skoszewach
JAKUB KRAJEWSKI Szkoła Podstawowa nr 2 w Kutnie (absolwent)
MATEUSZ KRASOŃ Szkoła Podstawowa NR 204 w Łodzi (absolwent)
SEBASTIAN KUCIŃSKI  Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych
MIKOŁAJ KURZYŃSKI Szkoła Podstawowa NR 182 w Łodzi (absolwent)
ALEKSANDER KLEMBALSKI Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie (absolwent)
MICHAŁ MIELCZAREK XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
BARTŁOMIEJ MACIEJEWSKI Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu
TOMASZ ORŁOWSKI ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH
OLGA PIETRZAK Szkoła Podstawowa NR 175 w Łodzi (absolwentka)
MATEUSZ PODKOWSKI Szkoła Podstawowa nr  199 w Łodzi (absolwent)
HELENA SITAREK Liceum Ogólnokształcące UŁ
OLIWIA TURKOWSKA Szkoła Podstawowa NR 189 w Łodzi (absolwentka)
ERYK WAŁOWSKI I Liceum Oólnokształcące w Łodzi
AMELIA WIECZOREK Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi (absolwentka)
ZOFIA ZIĘBA III Liceum Oólnokształcące w Łodzi

 

NAGRODY dla Nauczycieli
KRZYSZTOF BILSKI XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
AGNIESZKA GĘBORA IX Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
ŁUKASZ HANDZEL Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi 
KINGA MARCIŃCZAK II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz
DOROTA MAŚLANKA Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi
BEATA PIETRZAK Szkoła Podstawowa nr 116 w Łodzi
MONIKA RUSZKIEWICZ Szkoła Podstawowa w Starych Skoszewach
WIOLETTA SZWEBS Szkoła Podstawowa nr 81 w Łodzi
AGNIESZKA-SROKA-ŚWISTAK Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie
AGNIESZKA WOJTCZAK Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich
PAWEŁ ZAPART Zespół Szkół Muzycznych w Łodzi

partner 2

Image


Wspierają nas

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image